Video: Masopustu v Letech vládlo krásné počasí i originální masky

150227_masopust_LetyMasopust v Letech se odehrál za krásného slunného odpoledne 21. února 2015. Všichni zúčastnění si užívali krásné počasí a veškeré dění s úvodní vtipnou fraškou, vystoupením dětí, průvodem, dobrým jídlem od sousedů i příjemnou hudbou kapely Třehusk.

Masopustní oslava se zde konala už popatnácté a podle starostky Báry Tesařové bylo letos na veškerých přípravách nejtěžší zařídit tak pěkné počasí. Masopust se prostě vydařil. Účinkující předvedli skvělé a vtipné výkony, z nichž za zmínku stojí určitě humorné podání postav Káči, čerta a obzvláště vypečeného anděla.

Poděkování za komfortní zážitky zúčastněných patří určitě všem sousedům, kteří uspokojili hlad i žízeň účastníků průvodu. Ti mohli ochutnat laskominy i něco dobrého k pití.

Přítomní mimo jiné obdivovali masky z rukou letovské knihovnice Petry Flasarová, která vyrobila celkem 23 nápaditých kostýmů. Bylo vidět, že tvorba jí baví a její nápady jsou velmi zajímavé. Například maska zbrojnoše byla uháčkovaná z kazetových pásků.

Dobnet TV Vám přináší reportáž, ve které se můžete naladit na báječnou atmosféru masopustu. A třeba se i vydat 7. března do Srbska, na poslední předjarní taškařici v našem regionu.

/lh, vs, jm/