VIDEO: Masopust v Letech byl plný masek i jídla

Masopust v Letech 2017V sobotu 4. února prošel obcí Lety masopustní průvod. Dle tradice se hodovalo, pilo a veselilo. Přibylo i pár novinek. Děti z letovské školky tančily v rytmu country a cowboy stylu, masky hodnotili hasiči a trochu se změnila i trasa průvodu.

„Ocenění letos získala maska Sponge Boba, která byla opravdu povedená. Líbilo se zejména to, že Jakub Vinš si masku vyrobil sám. Obvykle jsou nejzajímavější masky z fundusu naší knihovny, ale ty si lidé půjčují,“ řekla nám letovská starosta Bára Tesařová a doplnila: „Průvod jde vždycky po trase, která je upravená podle toho, kdo se ho rozhodne uvítat u svého domu. Letos se šlo i k bytovkám. Byla bych ráda, kdyby se trasa také příští rok zachovala podobně!“

Co účastníci průvodu ochutnali? „Petra Flasarová opět nezklamala a připravila skvělé bramborové placky, u Bolartů měli pečené sladké i slané, u Váňů úžasné koblihy, u hasičů bylo nutné uhasit smrtelně pálivou chuť nabízených papriček. Brunclíkovi znovu uctili maškary výbornou škvarkovou pomazánkou. Kozákovi si připravili řízečky, jednohubky i koláč. V Abú Dabí kromě slovácké kyselice průvod ocenil i ohnivé koše na zahřátí. Möseovi hostili výborným čajem pro děti i dospělé společně s jednohubkami a Moravcovi perníkem i masíčkem k zakousnutí,“ popsala Bára Tesařová, až se nám z toho sbíhaly sliny.

Také letos měli důležitou funkci hasiči, kteří hlídali bezpečí průvodu při přechodu přes pozemní komunikace.

Chvilku po páté masopustní procesí dorazilo ke Srubu u Kocoura, kde kapela Třehusk zahrála k tanci i poslechu a celou akci tak uzavřela. Dobnet TV přináší video, ve kterém se můžete pokochat maskami i pohledem na všechny ty dobroty.

(vs, hej)