Hasiči stále hlídají vodu, jsou připraveni opět zasahovat

LETY – Vydatné deště stále zaměstnávají hasiče. V posledním týdnu zasahovali hned u několika případů. Souhrn dnes zveřejnili Hasiči Lety.

Ve čtvrtek 13. května byl vyhlášen první výjezd k zatopenému sklepu v Tyršově ulici v Řevnicích. Vodu společně odčerpávali letští hasiči s HZS Řevnice a JSDH Řevnice. Ten samý den vyjížděli ještě do ulice Lety pod lesem, kde došlo k ucpání vodoteče a zaplavení přilehlé zahrady. Koryto pročistili až k řece a vodu odčerpali. Navečer hasiče zaměstnal zatopený podjezd v ulici U Viaduktu. Díky vysoké hladině řeky Berounky a potoka Kejná došlo ke srovnání hladin s nízko položenou vozovku v podjezdu. Přestože komunikaci hasiči uzavřeli, našel se odvážný řidič, který chtěl vodou projet. To se mu však nepodařilo a auto “utopil”. K viaduktu se hasiči vrátili ještě v úterý, aby vyčistili odtoky z komunikace.

Od minulého týdne jsou hladiny vodních toků a nízko položená místa v Letech a okolí pod neustálým dohledem hasičů. Drží i pohotovost na zbrojnici. Připravené k zásahu je také velkokapacitní čerpadlo, které může být použito v případě zavření stavidla u viaduktu a čerpání vody přes hráz.