Upřímnost a laskavost v očích zachycuje fotografka Jana Berger

"Kolemjdoucí mají možnost podívat se do očí a zastavit se," říká Jana Berger o své výstavě v Řevnicích. Foto: Archiv fotografky

LETY, ŘEVNICE – Z produkční Jany Berger se hlavně díky talentu, rodině a trojnásobnému mateřství stala profesionální fotografka. Její první výstavu nazvanou Z očí do očí můžete po celou zimu vidět v řevnickém centru Meandr a venku na zdi Corsa.

„Pohled z očí do očí je moment, ke kterému se dostanu během každého focení a který miluju, vlastně by se dalo říct, že kvůli němu to vlastně celé dělám,” uvedla Jana pro časopis Letovák a vysvětlila, že je to moment, kdy ji klient pustí k sobě, do své komfortní zóny, do svého vnitřního světa, do místa, kde je sám sebou…

“Z toho místa se na mě podívá a já tento moment zastavím a zachytím v čase. A protože jsou pro mě blízkost a setkávání se to opravdové a upřímnost s laskavostí tolik důležité, rozhodla jsem se na tomto momentu, postavit celou výstavu. Tak, aby i kolemjdoucí měli možnost se podívat do očí a zastavit se,” uvedla fotografka s tím, že svět vidí krásný, a díky tomu tvoří, fotí, žije autenticky, jednoduše, pravdivě.

„A tuhle jednoduchou esenci snad umím zachytit. V jednom okamžiku. A s lehkostí,“ řekla a pro iDobnet dodala, že nejraději fotí svůj projekt Přijmi se ve své kráse, ženy a rodiny.

“Ale stejně tak ráda fotím akce, muže a své jednotlivé projekty. Vlastně úplně nejraději mám celou svou práci.“

Již jako produkční brala foťák často do ruky. Pracovala v divadle a ráda zachycovat momenty z divadelního světa.

„Během prvního těhotenství jsem téměř non stop fotila svou první dcerku a během druhého těhotenství jsem si koupila zrcadlovku, začala ji všude vozit s sebou a tím to začalo,“ vzpomíná na začátky fotografování maminka tří dcer.

Když zrovna nefotí, nepíše, neposlouchá hudbu nebo nečte a není obklopena jedním nebo hned všemi třemi svými dětmi, bude prý s velkou pravděpodobností v lese, ve vodě, válet se v trávě, nebo koukat do nebe. A jak na sebe prozrazuje na svých webových stránkách, miluje kafe, červené víno, srdečnost, slova a ticho.