VIDEO: Jaroslav Wykrent zve na řevnickou Portu

jaroslav_wykrentFinále legendární Porty proběhne již příští týden 26. až 28. června v řevnickém Lesním divadle. Vedle Věry Martinové, Roberta Křesťana, Hop Trop, Petra Spáleného, Pavlíny Jíšová či Petra Bende vystoupí i výtečný hudebník Jaroslav Wykrent.

Vedle těchto známých jmen se můžete těšit i na vítěze loňského ročníku skupina Louka Band a vítěz kytarové soutěže SAI, Antonín Pevala. Novinkou Porty bude i představení stále populárnějšího mladého zpěváka Pavla Callty, který svojí písňovou tvorbou oslovuje mladou generaci.

Přáním Petra Bendeho, který na Portě v Řevnicích nebude poprvé bylo, přizvat ke spolupráci i řevnický pěvecký soubor NOTIČKY. O tradiční překračování hranic folk a country se pravděpodobně postará stále populární kapela Buty, i když na Portě vystoupí Unplugget.

Program celého třídenního festivalu se odehraje na třech pódiích. Lesní divadlo představí finalisty a hosty Porty, druhá scéna je připravena pro semifinálovou soutěž a recitály finalistů a jako třetí scéna bude tak jako loni fungovat Oupn Porta. Každý kdo má chuť, tedy i ti, kteří se do finále nedostali, mají možnost si zahrát, pokud se přihlásí. Tento systém Open mic je v ČR populární již několik let a nabízí mladým muzikantům představit jejich tvorbu.

Na Portu můžete přijet vlakem, autem, na kole, nebo si udělat pěší výlet – jak je libo. Všechny informace najdete na www.porta-festival.cz, www.eportyr.cz nebo FB Porty.

(red)

httpv://youtu.be/c6lmYPIqIjw