VIDEO: Humorný klip (nejen) o očkovacím centru

Foto: archiv

DOBŘICHOVICE – Očkovací centrum v Dobřichovicích vzniklo z jednoho „sousedského“ nápadu, který nadchl partu šesti kamarádů a známých, občanů Dobřichovic, členů Sokola a Dobřichovické divadelní společnosti. Za dva a půl měsíce vyrostlo očkovací centrum s kapacitou až pro 700 očkovaných. To už je ale známý fakt. 

Po krátké době jsme přemýšleli, jak o sobě dát vědět i jinde než v okolí Dobřichovic. A právě proto, že někteří z nás jsou divadelníci, dohodli jsme se se starostou Petrem Hamplem, že bychom společnými silami natočili klip. Oslovili jsme Lucii Kukulovou, která v Dobřichovické divadelní společnosti (DDS) režírovala úspěšné představení pohádky Byl jednou jeden král. Lucka je známá jako studnice neotřelých uměleckých nápadů, které také dovede realizovat.

Město Dobřichovice tento nápad podpořilo finančně a mohl se rozjet projekt „Klip pro očkovací centrum Dobřichovice“. Lucčina představa byla natočit klip o vážné situaci s humorem a nadsázkou se zapojením tvůrců očkovacího centra a herců Dobřichovické divadelní společnosti včetně principála Petra Říhy a jeho manželky. Chtěli jsme se vyjádřit k aktuálním událostem tak, jak jsme zvyklí – s vtipem, uměním udělat si legraci sami ze sebe, ale zároveň s důrazem na myšlenku, že očkování je jedinou možností, jak se z téhle pandemické šlamastyky dostat. Jsme přesvědčení, že právě humor lidem pomáhá zvládnout těžké životní okamžiky.

Režisérka Lucka Kukulová a kameraman Vláďa Svejkovský z iDOBNETu.cz natočili dvě verze klipu, jednu oficiální a jednu neoficiální, kterou Lucka nazvala „nekorektní verzí“. Obě už zcela korektně plují internetovým světem a za dva dny je shlédlo více než 12 tisíc lidí. Věříme, že dobré dílo se podařilo, že se klip bude líbit ještě dalším a hlavně že přiláká další zájemce o očkování k nám do Dobřichovic.

V klipu hráli občané Dobřichovic a okolí, koza Amálka z Lesního klubu Na stráni. Výtvarně se podíleli Petr Calda, Kateřina Filla Věnečková a Jan Neubert. Slovem provází Petr Král a hudbu natočil Zdeněk Dočekal.

Klipy jsou k vidění na youtube.cz: Oficiální verze a Nekorektní verze

Kateřina Filla Věnečková, DDS