Už jste sečteni? Celostátní povinná akce končí zítra

Ilustrační foto: ICP online

ČESKÁ REPUBLIKA – Sčítání lidi, které prošlo kvůli epidemii koronaviru výraznou digitalizací, se blíží ke konci. Do úterní půlnoci 11. května je možné využít online formulář, mobilní aplikaci Sčítání21, nebo listinný formulář.

Online verzi najdete na webu scitani.cz. Tištěný formulář včetně odpovědní obálky je k dispozici na kontaktních místech. Nejpozději v úterý 11. května se musí hodit do poštovní schránky, nebo odevzdat na pobočce České pošty, případně na krajské správě Českého statistického úřadu (ČSÚ), pokud chodíte okolo.

Na ČSÚ do dnešního dne došlo přes 4,3 milionu formulářů. Drtivá většina, konkrétně 3,9 milionu elektronicky, zbytek v listinné podobě. Kolik formulářů chybí není jasné. Vyplňuje se totiž za domácnost. Pro úplnost – v České republice žije 10,7 milionu obyvatel.

Účast na sčítání je povinná pro všechny, kteří mají v Česku trvalý či přechodný minimálně 90denní pobyt, nebo azyl. Při nevyplnění hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

Pokud máte dotazy k sčítání lidu, zavolejte na infolinku 253 253 683 nebo zašlete e-mail na dotazy@scitani.cz. Operátoři jsou k dispozici od 8 do 22 hodin. Poradna funguje i na webu scitani.cz.

(red)