VIDEO: Dobřichovičtí sousedé poodhalili krásy dvorků

sousede svatek dobrichoviceSvátek sousedů v Dobřichovicích vznikl před dvěma lety s politickým podtextem. Letos ale šlo hlavně o sousedské setkání, které ukázalo, proč stojí za to zachovat historické dědictví místních dvorků a staveb.

Akce vznikla kvůli tehdejší rozhodnutí obce, kterým by mělo dojít ke změnám v ulici Palackého. Regulační plán navrhuje „koncepci rozvoje centrální části města, která spočívá především v dotvoření hlavního náměstí a rozšíření profilu ulice Palackého“.

Majitelé domů mají povinnost, pokud plánují modernizaci, rekonstrukci či přestavbu, například ustoupit se svými domy o tři metry tak, aby se ulice rozšířila. Svátek sousedů měl upozornit na to, jaké bohatství se skrývá ve starých domech. Jak by jim tato změna ublížila.

Krása dvorků a atmosféra starých staveb se letos otevřela všem, kdo si chtěli zpříjemnit sobotní dopoledne 11. června a strávit ho se „sousedy“  z Palackého ulice. Ti otevřely brány svých dvorů prohlídkám a připravili něco dobrého k snědku i pití. Nechyběla hudební produkce nebo besedy.

Letošní akce proběhla hlavně jako sousedské setkání. Poodhalit krásy starých dvorků, zjistit, proč stojí za to zachovat historické dědictví opečovávané a zkrášlované lidmi, díky kterým stále žije, můžete díky videu Dobnet TV.

(hej, vs)