VIDEO a FOTO: K Berounce přijel prezident Masaryk

Foto: Petra Stehlíková

Oslavy 100. výročí Československa vyvrcholily v Dobřichovicích v neděli 28. října. Členové Dobřichovické divadelní společnosti spolu se zástupci města přichystali neopakovatelný program.

Vše začalo na dobřichovickém nádraží, kam přijel historický parní vlak s prezidentem Tomášem Garriguem Masarykem a jeho doprovodem. Prezident Osvoboditel pak s Milanem Rastislavem Štefánikem (je spolu s T. G. M. a Edvardem Benešem považován za zakladatele Československa) nasedli na koně a doprovázeni průvodem herců v dobových kostýmech a masou diváků se vydali přes lávku do parku. Cestou je doprovodili také veteráni na čtyřech kolech.

V parku u památníku skauti položili věnec k pomníku obětem války. Pak se svým programem vystoupili herci DDS, žáci místní umělecké školy, členové tanečního studia, dětského divadelního souboru Kukadýlko, Sokola Dobřichovice a dámská vokální skupina Cabinet.

Poslední říjnová neděle se nesmazatelně zapsala do historie našeho regionu. Návštěvníci se navzdory sychravému počasí nechali unášet atmosférou první republiky, která se v tento slavnostní den vrátila k Berounce.Připomenout si ji můžete v reportáži Dobnet TV a ve fotogalerii Petry Stehlíkové.