Veteránská akce Chevrolet už v pátek

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPo roce se Dobřichovice opět stávají cílem řady automobilových nadšenců.

Dostaveníčko si tu chystají majitelé a přátelé zejména vozidel Chevrolet Corvette, chybět nebude ale ani několik veteránů Mustangů, Cadillac Eldorado, Buick Riviera, či Chevrolet Caprice. Účast přislíbil i dobřichovický pan Hampl, který v této náročné konkurenci bude reprezentovat někdejší východoevropský blok se svou vymazlenou Škodou 110 R coupé.

Od pátku 18. do neděle 20. května se budete na cestách a silnicích v Dobřichovicích a okolí moci několikrát s těmito auty setkat. Pohromadě budou k vidění ve střeženém depu na konci ulice Za Mlýnem, nejlépe v sobotu v podvečer po konci celodenní soutěže  posádek. Její první etapa povede z Dobřichovic přes Mořinu na Karlštejn, kterým celá kolona účastníků projede za asistence místní obecní policie odshora dolů někdy kolem 11.hodiny.

Následovat bude druhá, již plně soutěžní etapa brdskými lesy směrem na Příbram a Rožmitál pod Třemšínem, kolem vojenského prostoru a přes Lochovice zpět, vzhledem k možným dopravním omezením vznikne definitivní podoba trasy až těsně před soutěží. Posádky budou muset plnit řadu monotematických úkolů majících kořeny v soutěžích dobrých třicet let starých. Do cíle v podobě pozdně odpolední kávy v centru Dobřichovic by měli dorazit po 17.hodině. Kromě soutěže bude součástí programu i představení nového kalendáře  a formální zahájení nového klubu Corvette Bohemia.

Je potěšitelné i zavazující, že se korveťáci do Dobřichovic rádi vracejí a berou s sebou další a další. Letošní kolona bude oproti té první z roku 2010 již více jak dvojnásobná. Nezbývá, než doufat, že počasí bude krásným autů přát i letos a tzv. „mokrá varianta“ bude moci stále odpočívat v šuplíku.

Jiří Geissler