V Řevnicích chtějí referendum o výstavbě

Ilustrační foto: ICP

Referendum týkající se další výstavby v Řevnicích chtějí vyvolat tamní odpůrci masové výstavby. Před dvěma lety sesbíraly petici s více než 800 podpisy proti další výstavbě.

„Po dvou letech jednání, kdy jsme přinášeli připomínky, návrhy a byli jsme ochotni k ústupkům pro dosažení kompromisu, je jasné, že k přijatelné dohodě s městem o omezení nadměrné výstavby není možné dospět,“ píší zástupci přípravného výboru referenda s tím, že chtějí v referendu řešit nejhorší případy, a to oblasti bývalé Eurovie a na Vrážce.

Navrhují, aby tamní plocha byla využívána zejména pro současné obyvatele ve formě sportovišť, volnočasových aktivit, případně drobných řemesel, služeb atd. Nesouhlasí s výstavbou výškových budov.

Druhá otázka do referenda se zabývá výstavbou Na Vrážce, kde by se dle návrhu měla vytvořit nad plánovanou výstavbou pás zeleně, který bude chránit tuto část před deštěm a možnými přívalovými srážkami, prachem atd., ale bude i limitovat budoucí rozšiřování výstavby do vyšších částí směrem na horizont.

Pro platné vyhlášení referenda potřebují aktivisté získat alespoň 600 podpisů obyvatel Řevnic.

(pan)