Krytý bazén v Radotíně se stává skutečností

Vizualizace nového bazénu dle architekta Borka Strádala.

O krytém bazénu snili Radotínští už při plánování biotopu. Potřebné peníze se ale podařilo sehnat až letos. A nyní se staveniště v areálu místní školy předává vítězné firmě z výběrového řízení.

Krytý bazén by měl v prvé řadě sloužit školám: „Výuka plavání bude pro žáky místních školek, škol i gymnázia jednodušší, nebudou muset nikam složitě cestovat,“ vyjmenoval hlavní klady radotínský starosta Karel Hanzlík.

Bazén ale poslouží také široké veřejnosti, zejména ráno, odpoledne a o víkendech.

„Kombinací biotopu a bazénu vznikne unikátní areál, který v republice nemá obdobu,“ řekl zástupce starosty Miroslav Knotek.

Dle vizualizace interiéru bude v hale pětadvacetimetrový bazén se čtyřmi klasickými dráhami a jednou širší relaxační, v níž bude i lavice s tryskami. Před nimi, blíže vchodu, návštěvníci najdou dva kruhové bazénky – vířivku a brouzdaliště pro malé děti. V napojení na stávající budovu hygienického a technologického zázemí se navíc chystá pára. Stavba se dotkne i zmíněného zázemí – na terase v prvním patře vyroste strojovna vzduchotechniky a vytápění, vedle ní vznikne nově krytá restaurace. V projektu se počítá se zázemím biotopu (který využívá dobudované vnější převlékárny, sprchy i toalety), pro bazén se tedy otevřou pánské a dámské šatny a sociální vybavení v přízemí pod budoucí restaurací. Ty budou napojeny přímo na bazénovou halu.

(red)