V prodeji je nová, velmi zajímavá kniha o Berouně

Zdroj foto: archiv redakce

BEROUN – Na pulty knihkupců se dostala zajímavá novinka z dílny nakladatelství MH Beroun. Kniha s názvem Beroun na křižovatkách cest představuje naše okresní město novým, neotřelým způsobem.

Pod zbrusu novou publikací je podepsána čtveřice (nejen v našem regionu) známých a oblíbených autorů: Otomar Dvořák, Marie Holečková, Vojtěch Karpíšek a Tomáš Koutek. Dílo o rozsahu 111 stran obsahuje devět samostatných kapitol, dvě tzv. přílohy plus doslov.

Nejprve autoři věnovali pozornost historickému centru města Berouna, později prozkoumali také jeho blízké i vzdálenější okolí. Stranou neponechali prehistorické stezky, vodní cesty či tajné chodby. Nadto je formou příloh pojednáno ještě o rozhlednách a vodopádech na Berounsku. Výjimečnost této knihy ovšem tkví zejména ve způsobu, jakým autoři nazírají na věci okolo sebe – jak pozorně se dívají, jak jednotliviny zasazují do rámce svých znalostí a jak poté celek interpretují. Z vlastní zkušenosti navíc můžeme napsat, že uvedený způsob vnímavého pozorování je vysoce nakažlivý.

K podpoře nové publikace se chystá také přednáška s názvem „Co se do knihy nedostalo…“, které se zúčastní všichni čtyři autoři. Těšit se můžete na komentovanou projekci fotografií z přípravy knihy, doprovázenou příběhy jednotlivých spisovatelů. Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 2. února od 17 hodin v Městské knihovně Beroun.

Pokud se zajímáte o Berounsko a město v jeho srdci, pak by vám nová kniha Beroun na křižovatkách cest ani doprovodná přednáška dozajista neměly uniknout.

(kch)