V navazující přístavbě školy vznikne učebna, sborovna a šatny

Foto: Petra Stehlíková

DOBŘICHOVICE – Školáci mohou používat novou a větší jídelnu, v Anglické ulici je nový povrch a funguje tu očkovací centrum. Co dalšího se vloni povedlo v Dobřichovicích, nám sdělil starosta Petr Hampl.

Petře, všude se něco staví a opravuje. Jak jsou na tom Dobřichovice?

Z větších akcí se letos podařilo rekonstruovat Anglickou ulici, což je ulice od Lávky směrem k Pražské. Ulice má nový povrch, dlážděné vjezdy na pozemky, sadové úpravy, nové veřejné osvětlení, telekomunikační kabely byly uloženy do země, takže jde o další z ulic v Dobřichovicích, která je opravdu pěkná. Zároveň jsme dokončili první fázi přestavby školní budovy v Raisově ulici, kde je nová, rozšířená školní jídelna a kuchyně. V nadcházejícím roce by měla být dokončena navazující přístavba, kam budou přesunuty šatny a vznikne zde nová učebna a sborovna.

Co tě potěšilo a na co rád vzpomínáš?

Velmi mě potěšilo, že se v Dobřichovicích podařilo vybudovat velkokapacitní očkovací centrum, které zde fungovalo po velkou část roku a nadále, byť v menších prostorách, funguje. Zde se tedy chlubím tak trochu cizím peřím, protože vybudování očkovacího centra je zásluha našich Sokolů. To však nic nemění na tom, že z dobřichovického očkovacího centra, které pomohlo tisícům lidí ze širokého okolí, mám velkou radost.

Rád vzpomínám na těch několik málo akcí, které bylo letos, přes všechna protiepidemická opatření, možno uspořádat. Třeba Vinařské slavnosti nebo Královský průvod, který byl letos přesunut na podzimní termín. A také na natáčení videoklipu propagujícího dobřichovické očkovací centrum, které jsme si opravdu užili!

Očkovací centrum Foto: z archivu OC Dobřichovice

A jaké jsou plány na tento rok?

Ze stavebních akcí je to dokončení zmíněné přístavby školy, další investice do komunikací, máme zpracovány žádosti na ulice Lesní a Palackého. Pevně věřím, že čínský virus už konečně ustoupí a Dobřichovice budou moci pořádat zase všechny tradiční kulturní, sportovní a společenské akce, které jsme teď museli po dva roky výrazně omezovat.

Lucie Hochmalová