V Hořovicích kdosi v noci vykrádá auta

HOŘOVICE – Policisté obvodního oddělení Hořovice v současné době prošetřují tři případy vloupání do osobních vozidel, ke kterým došlo od 18. do 20. dubna 2021.

První případ se stal mezi půl pátou hodinou odpolední dne 18. dubna 2021 a čtvrt na osmou hodinou ranní následujícího dne. Neznámý pachatel se vloupal do osobního vozidla značky Ford Focus, který byl zaparkován před domem v Jiráskově ulici v Hořovicích. Z vozidla odcizil modrou sportovní peněženku s finanční hotovostí, stravenkami, platební kartou, osobními doklady a svazek klíčů a sportovní bundu zelené barvy s logem agentury ochrany přírody. Dále se zmocnil dokladů k vozidlu, které byly ponechány v přihrádce vozidla u spolujezdce. Svým protiprávním jednáním způsobil majiteli škodu, která byla předběžně vyčíslena na částku 4 600 korun na odcizených věcech. K poškození vozidla nedošlo. Tento případ policisté prošetřují jako podezření z trestných činů krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku, směnek a cenných papírů.

K dalšímu vloupání do vozidla došlo v době od 18 hodin dne 19. dubna do 6.50 hodin 20. dubna 2021, a to taktéž v Hořovicích v Jiráskově ulici. Neznámý pachatel za užití násilí znehodnotil skleněnou výplň u levého křídla dveří do zavazadlového prostoru vozidla značky Ford Tranzit, čímž způsobil majiteli škodu 2 000 korun. Poté vnikl do vozidla a odcizil elektrickou vrtačku a aku vrtačku v kufřících černo zelené barvy, obě vrtačky byly značky Makita. Dále byla odcizena hřebíkovačka, černo oranžové barvy. Celkem vzniklá škoda byla vyčíslena na částku 27 000 korun, z toho škoda způsobená odcizením činí 25 000 korun.

V úterý 20. dubna 2021 byl oznámen na policejní služebnu obvodního oddělení Hořovice třetí případ vloupání do vozidla v čase od 22 hodin dne 19. dubna 2021 do 7.40 hodin následujícího dne. V tomto případě se pachatel vloupal do osobního vozidla značky Land Rover, který byl zaparkován v ulici Strmá v Hořovicích. Po vniknutí dovnitř vozu z přihrádky u spolujezdce odcizil dvě navigace. Jednalo se jednu navigaci značky Xtechnavi, černé barvy s licencí a dva kusy SD karty a druhá navigace značky Mio Sprit, černé barvy s jedním kusem SD karty. Ze zadního prostoru odcizil spacák v černozelené barvě. Při manipulaci s dveřmi vozidla způsobil pachatel poškození laku o podezdívku domu. Celkem vzniklá škoda činí 7 000 korun.