Spolky a neziskovky z Černošic mohou žádat o granty

Ilustrační foto: archiv

ČERNOŠICE – Až třicet tisíc korun mohou na své projekty získat neziskové organizace a spolky v Černošicích od společnosti Tesco. Žádosti je možné podávat do neděle 2. května.

Do programu se mohou hlásit i organizace, jejichž činnost je negativně ovlivněna současnou pandemií vyvolanou onemocněním covid-19. Program podpoří projekty na zmírnění dopadů pandemie na komunity. Organizace si mohou z grantu pořídit např. zdravotnické a hygienické pomůcky, pořádat spenípeciální komunitní akce a workshopy.

Tesco vyhlašuje grantové programy ve městech, kde má své obchody, již podeváté. Společnost touto formou dvakrát ročně poskytuje granty vždy v celkové hodnotě 5 040 000 Kč, které se rozdělí mezi 270 lokálních projektů v rámci celé České republiky. Dosud byly touto formou zprostředkovány pomůcky pro dlouhodobě nemocné, financovány akce pro děti a mládež, pomoc sociálně znevýhodněným, ale třeba i místní sportovní a kulturní akce v celkové hodnotě téměř 34 milionů Kč. Podrobnosti o programu a formulář k podání žádosti naleznete na internetové stránce itesco.cz/pomahame/.

(pan)