V červenci uvidíte Kouli, Raut i Rudého prezidenta

Foto: archiv DS Temno

DOBŘICHOVICE – Dobřichovické kulturní léto úspěšně zahájilo sezónu pohádkou Byl jednou jeden král v režii Dobřichovické divadelní společnosti a Kukadýlka. Diváky nyní čeká velká porce divadelních představení a koncertů.

Na co se můžete těšit? Divadelní spolek Jirásek – skupina Temno v čele s režisérkou Evou Drábkovou sehrají 2. července od 20 hodin představení Koule. Autorem je úspěšný dramatik a stálý režisér Městských divadel pražských David Drábek, žijící v Dobřichovicích. Nově vzniklá Všenorská divadelní společnost pod vedením Petra Říhy představí ve dnech 3. – 6. července ve 20 hodin komedii Tik Tik.

Divadlo na Jezerce uvede 12. července ve 20 hodin peprnou komedii Občan první jakosti a o dva dny později, 14. července ve 20 hodin, další komedii Práskni do bot, která byla kvůli dešti zrušena 29. června. Děti si 10. července od 17 hodin užijí Vodnickou pohádku spolku Koňmo, milovníci satiry pak 19. července od 20 hodin představení Rudý prezident v podání Divadla RePublika i komedii Raut souboru Geisslers Hofcomoedianten. Tuto „velkou zvířecí žranici“ si nenechte ujít 21. července ve 20 hodin.

Chybět nebudou ani koncerty. V kapli sv. Judy a Tadeáše se 7. července ve 20 hodin rozezní barokní koncert hudebního tria Ensemble PAX. Swing v podání Stáni Čížkové a Lucie Kukulové zazní 17. července ve 20 hodin U Věže a bluegrass zase 23. července ve 20 hodin na nádvoří, kdy vystoupí Robert Křesťan a Druhá tráva. Kulturní léto zakončí 30. července od 20 hodin koncert Ondřeje Rumla.