Kvůli nehodě na trati nejezdí vlaky z Řevnic do Karlštejna

Vykolejený vlak u Karlštejna Foto: Trans Hospital Plus

KARLŠTEJN – Železniční trať mezi Karlštejnem a Zadní Třebaní je od brzkého rána uzavřená. Vykolejil tu rychlík, když narazil do spadlé skály na kolejích. Pět lidí ze 150 cestujících bylo lehce zraněno, mezi Řevnicemi a Karlštejnem jezdí náhradní autobusová doprava.

Během dopravní nehody vykolejila na 28. kilometru trati lokomotiva a první vagón. “Kvůli bouřkám jsme v noci řešili dvě desítky mimořádností na železnici. U Karlštejna se uvolnil kus svahu, na kamení najel vlak. Zprovozňování trati zřejmě potrvá celý den. Všichni cestující již vlak opustili, podle informací se pět osob lehce zranilo,” napsala na Twitteru Správa železnic.

Cestující mohou využít náhradní autobusovou dopravu, kde platí vlakové jízdenky, některé vlaky pak byly odkloněny z Berouna přes Rudnou. Každopádně cestování z Prahy do Berouna a zpět je nyní mnohem delší než obvykle. Nehoda způsobila komplikace i všem školákům, kteří si dnes z našeho regionu jeli do škol pro vysvědčení. “Náš vlak do Prahy měl dvacet minut zpoždění, ale poslední školní den to naštěstí nevadilo,” sdělil jeden z cestujících Vojtěch Palička.