V Berouně řádí vandalové

Ilustrační foto: archiv

BEROUN – Problém s vandaly a sprejery řeší v posledních týdnech v Berouně. Zničena jsou elektrokola, ale i mincovníky u cykloboxů. 

Neznámý pachatel nedávno poškodil dva mincovníky v ulici Karly Machové a u kasáren. Do přístroje, konkrétně mincovní šachty, vrazil ostrý předmět, který zlomil mincovník. K penězům se ale výtržník nedostal, protože samotné mince chrání pancéřový zásobník. Upozornili na sebe také sprejeři, kteří v půlce ledna poničili lávku Na Ptáku. A neznámí muži, kteří bezdůvodně zničili elektrokola. Jedno z nich shodili ze schodů směrem k řece.

Město vzhledem k problémům s vandalstvím zvažuje umístění kamer, které by pomohly odhalit pachatele. Zároveň vyzývá občany, aby v případě jakéhokoliv vandalismu volali linku 156 nebo 158. „Pokud pomůžete odhalit výtržníka, nesnižujete se k udávání. Naopak pomůžete k odhalení trestného činu, kterým ničení cizího majetku je,“ píšou představitelé radnice na svém webu.

Rada města již před časem schválila vyplácení jednorázové odměny pro oznamovatele. Peníze vyplatí v případě, že informace povede k obvinění a potrestání pachatele.

(pan)