Finále Trilobit 2021 proběhne v sobotu

Z předávání hlavní ceny Trilobit 2020. Foto: Město Beroun

BEROUN – I když řádí pandemie nového druhu koronaviru, o 34. ročník audiovizuální ceny Trilobit 2021 nepřijdeme. Vítězové se odhalí v sobotu 23. ledna od 18 hodin v kulturních domě Plzeňka v Berouně.

Akcí provede Jiří Havelka, o hudební doprovod se postará kapela NAČEVA & Zdivočelí koně. Diváci sice nesmí být přítomni, ale večer mohou sledovat na streamu České televize na webech ceskatelevize.cz/trilobit2021 a ctart.cz.

Odborná porota pod taktovkou režiséra Romana Vávry vybrala ze stovky přihlášených do finále celkem 22 snímků. Mezi hranými filmy jsou například Herec, Karel, já a ty, Šarlatán, Vlastníci, Krajina ve stínu nebo Amnestie. Z dokumentů se o cenu uchází Trezínští hrobaři, Strážce paměti Ján Langoš,  Kdo jinému jámu, Rudolf Slánský, Můj otec Antonín Kratochvíl, V síti, Český žurnál-Vojna Ztohoven, Alchymistická pec, Provinční městečko E, Postiženi muzikou, Vlci na hranicích, Kiruna-překrásný nový svět, sKORO NA mizině, Vodňanský & Skoumal – všechno je proměnlivé, FILM NAživo.  Z kategorie tvorby pro děti by ráda uspěla pohádka Princezna zakletá v čase.

Ceny TRILOBIT tradičně udělí Český filmový a televizní svaz FITES s podporou města Beroun a místního kulturního centra.

(red)