Beroun pomůže oběhem domácího násilí

Ilustrační foto: archiv
Ilustrační foto: archiv

Ve čtvrtek 4. června v 10 hodin Beroun slavnostně odstartuje projekt Společně proti domácímu násilí. Vše proběhne na Husově náměstí za účasti starostky Šárky Endrlové i místostarosty Ivana Kůse.

Královské město tak spustí jeden ze dvou projektů, který bude fungovat díky 151tisícové dotaci z Programu prevence kriminality Ministerstva vnitra České republiky. Cílem je nabídnout pomoc obětem domácího násilí, především ženám a seniorům, nebo jejich blízkým. Právě pro ně budou připraveny vzdělávací kurzy a besedy, které pomohou k tomu, aby si postižený problém uvědomil, našel odvahu a začal ho řešit.

Speciální program se zaměří i na policisty a sociální pracovníky, pro které již vzdělávací kurzy proběhly. Další cílovou skupinou jsou lékaři, pro něž budou také připraveny informace, jak v případě domácího násilí postupovat a kam mohou své pacienty nasměrovat.

Konkrétně v komunitním centru v Berouně se domácím násilím zabývá obecně prospěšná společnost proFem. S ní se může zkontaktovat každý, kdo se rozhodne problém řešit, nebo potřebuje v této souvislosti poradit, a to na telefonním čísle 774 433 034.

Na projektu se finančně spolupodílejí také města Králův Dvůr a Zdice. Na slavnostním zahájení budou k vidění speciálně upravené autobusy společnosti PROBO BUS.

V rámci druhého projektu bude zorganizován pobytový tábor pro děti ze socio-kulturně znevýhodněných rodin.

(red)