Užijte si pět filmů v zámeckém letním kině

Foto: archiv DDS

DOBŘICHOVICE – Součástí letošního Dobřichovického kulturního léta bude i promítání filmů v letním kině pod heslem Pátek – filmový svátek. Zámecké letní kino tím konečně nabírá na síle. Po dvou uplynulých letech, kdy se v rámci divadelních slavností úspěšně podařilo promítnout alespoň po jednom filmu, nás během července čeká pět filmových pátků.

Výběr snímků nebyl jednoduchý. Organizátoři z Dobřichovické divadelní společnosti (DDS) a Agentury Gei-Ša se snaží filmové večery obohatit o zajímavé úvody v podobě rozhovorů s umělci. „Aňa Geislerová, která si loni na začátku léta zahrála princeznu v pohádce Byl jednou jeden král, přislíbila přijít v pátek 8. července a před filmem Prezidentka povědět ‚pár veselých příhod z natáčení‘. A možná ji přitom doplní i režisér Rudolf Havlík. Před snímkem Meky by měla dorazit zase producentka Kateřina Černá,“ sdělil jeden z organizátorů Jiří Geissler.

Promítat se bude vždy od 21:30 hodin. Do letního kina není nutný smoking, ale určitě se hodí mikina a deka na sezení. Organizátoři i diváci si přejí, aby počasí vyšlo a sledování pod širým nebem přineslo mnoho příjemných zážitků.

Program letního kina:

Kdyby radši hořelo – 1. července

Komedie o dobrovolných hasičích, hrají M. Isteník, M. Krobot, A. Polívková.

Prezidentka – 8. července

Romantická komedie o prezidentce, hrají A. Geislerová, O. Vetchý.

Poslední závod – 15. července

Film o lyžařském závodu, při němž zahynuli Hanč s Vrbatou, hrají K. Hádek, M. Adamczyk, O. Kaiser.

Tři tygři ve filmu Jackpot – 22. července

Road trip z Ostravy do Prahy plný šílených událostí, hrají A. Čuba, Š. Kozub, R. Ferro, V. Polák.

Meky – 29. července

Film o muzikantovi Miroslavu Žbirkovi.