Starostové převzali auta pro POBERO, svoz odpadu může začít

Předání vozů POBERO Foto: Petra Stehlíková

DOLNÍ POBEROUNÍ – Od 1. července začne svážet odpad v dolním Poberouní nová společnost POBERO. Ta patří pod svazek Region Dolní Berounka. Starostové všech obcí svazku převzali na začátku týdne nové nákladní vozy, a nový systém svozu odpadu může začít.

„První dvě auta už jsou připravena, třetí bude na začátku července,“ sdělil černošický starosta Filip Kořínek. Podle něj se pro obyvatele obcí technicky nic nezmění, zůstávají i svozové dny. Důležité ovšem je, že firma POBERO bude odpady svážet nejmodernější technologií – jednotlivé popelnice se budou vážit, a bude se tak moci sledovat množství odpadu všech nemovitostí. Na základě toho se pak třeba mohou upravovat svozové trasy nebo četnost svozů. A obce zaplatí jen to, co skutečně odvezou na skládky.

„Mnozí nás odrazovali – auta nebudou! Další dodávali – pokud budou auta, nebudou koncová zařízení! Je konec června 2022, máme auta, máme smlouvy s koncovými zařízeními, máme zaměstnance a 1. července začínáme svážet! Sen se stal skutečností! …V historii našeho regionu budou tyto dny zapsány zlatým písmem!“ dodal místostarosta Karlštejna Petr Weber.

Předání vozů fotila Petra Stehlíková.