Úřad ovládla jarní nálada s velikonočními výrobky

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK

Včera proběhla na půdě Krajského úřadu Středočeského kraje v Praze tradiční Velikonoční výstava. Prodejci nabízeli kraslice, pomlázky, beránky a další výrobky s velikonoční tématikou.

Vyrobili je klienti domovů seniorů, žáci škol, neziskové organizace i handicapované děti.

„Výstavy se zúčastnilo téměř sedm desítek organizací kraje, z toho 52 příspěvkových organizací ze sociální oblasti. Zbývající část tvořily školy, neziskové a charitativní společnosti. Bereme to jako skvělou příležitost, jak mohou představit své výrobky a služby. I já jsem si od nich nakoupil jarní zboží, kterými potěším rodinu a ozdobím kancelář,“ řekl středočeský hejtman Miloš Petera.

Mezi kupujícími nechyběla ani radní pro sociální oblast a senátorka Emilie Třísková, která výstavu zahájila. „Jsem ráda, že jsem mohla přivítat návštěvníky i prodejce. Všem, kteří se na přípravě podíleli, za snahu, píli i talent, který dávají do výroby zboží, ze srdce děkuji. Jak jsem se přesvědčila, je tu zas mnoho krásných věcí, které mohou zdobit kanceláře nebo domovy nejen o Velikonocích,“ řekla radní Třísková. Nakoupit jarní dekorace přišla i radní pro zdravotnictví Jiřina Fialová.

Na výstavě se představili také studenti čtyř krajských škol. Pozornost návštěvníků upoutaly například zahradnické výpěstky a kulinářské dobroty ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Městec Králové.

(red)