Ukradli kolo a koupili si drogy

TETÍN – Kriminalisté objasnili krádež jízdního kola, při které čtyři osoby přelezly oplocení rodinného domu a z pozemku odcizily sjezdové kolo, které poté prodaly, aby měly na drogy.

Komisařka služby kriminální policie a vyšetřování zahájila trestní stíhání čtyř osob, dvou žen ve věku 22 a 29 let a dále dvou mužů ve věku 26 a 29 let, které obvinila ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, a to vše ve spolupachatelství.

Toho se dopustili tím, že v přesně nezjištěnou dobu, někdy v nočních hodinách z 16. na 17. listopadu, v ulici Na Parkáně v Tetíně, se domluvili na tom, že ukradnou známému celoodpružené sjezdové kolo Ghost v hodnotě 15 tisíc korun, které poté prodají a pořídí si za to několik dávek pervitinu. Všichni čtyři přijeli autem na výše uvedenou adresu, kde 26letý muž přelezl oplocení pozemku, odcizil kolo, které podal svým kamarádům přes plot. Bicykl pak vložili do kufru auta a odjeli do Prahy, kde jej prodali překupníkovi za nezjištěný finanční obnos a nezjištěné množství pervitinu. Peníze i drogy si mezi sebou rozdělili.

Každému z obviněných hrozí za výše uvedené trestné činy v případě odsouzení trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.