Ukradl peněženku a pár lahví a skončil ve vězení, byl totiž v podmínce

HOŘOVICE – Jediný den stačil hořovickým policistům k dopadení zloděje peněženky a prázdných lahví. Lapka jim byl totiž dobře známý, a tak jeho sobotní nekalé jednání bylo hned v neděli po zásluze potrestáno.

Dvacetiletý pachatel z Mostu se v neděli 20. března dopoledne zmocnil batohu z předního sedadla v osobním vozidle značky Citroen, které bylo zaparkováno v Anýžově ulici v Hořovicích. Obsahem batohu byla peněženka s finanční hotovostí, doklady, platební karta a písemnosti. Majitelce tak vznikla škoda za tisíc korun.

To však zlodějíčkovi nestačilo a ještě ten samý den v noci zazvonil na jeden ze zvonků u domu s bytovými jednotkami ve Višňové ulici v Hořovicích. Po představení a záminkou zapomnění klíčů požadoval otevření vchodových dveří do domu. Oslovená žena v domnění, že se jedná souseda, mu za pomoci domovního zvonku vchodové dveře odemkla a umožnila tak vstup do společných prostor domu. Pachatel následně z chodby odcizil plastovou přepravku na jedenáct lahví a dále sedmnáct volně ložených prázdných lahví. Škoda byla vyčíslena na necelých sedm set korun.

Na základě šetření policisté podezřelého pachatele dopadli hned v ranních hodinách v neděli 21. března v jednom z bytových domů v Hořovicích. Muže zadrželi a převezli na policejní služebnu k provedení prvotních úkonů. Vzhledem k tomu, že muž se této trestné činnosti dopustil i přesto, že byl v podmínečném propuštění na zkušební dobu za páchání majetkové trestné činnosti, byl rovnou eskortován do pražské věznice.

V současné době je za své protiprávní jednání podezřelý z trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku, směnek a cenných papírů.