U krajského úřadu jsou nová parkovací místa

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK

Parkování u krajského úřadu Středočeského kraje ve Zborovské ulici na Smíchově bude nyní jednodušší. Před budovou je nově vymezeno 12 míst pro auta.

Lidé, kteří si potřebují vyřídit na úřadu své záležitosti, tak nemusí pracně hledat parkovací stání či za něj platit.

„Chtěli jsme občanům vyjít co nejvíce vstříc, zvláště v době, kdy na Praze 5 nově platí parkovací zóny. Nový systém parkování, který od 24. srpna 2016 zavedl pražský magistrát a některé městské části, zasáhl především obyvatele středočeských měst a obcí dojíždějící do hlavního města. Proto jsme se rozhodli vyčlenit místa k parkování pro návštěvníky úřadu a zjednodušit jim cestku k nám,“ vysvětlil středočeský hejtman Miloš Petera.

Parkovací místa jsou určena k parkování vozidel návštěvníků úřadu bezplatně po dobu jedné hodiny.

Po zaparkování vozidla návštěvník nahlásí v podatelně Krajského úřadu Středočeského kraje registrační značku vozidla a pracovník podatelny mu vydá jednorázováou časově omezenou parkovací kartu, která musí být viditelně umístěna za předním sklem vozidla.

Jestliže tak dotyčný neučiní nebo překročí povolenou dobu bezplatného parkování jedné hodiny, bude užívání parkovacího místa návštěvníkem nahlášeno Městské policii hl. m. Prahy jako protiprávní jednání se všemi důsledky z toho pro návštěvníka vyplývajícími včetně možného odtahu vozidla nebo opatření vozidla mechanickou zábranou na kolo.

(red)