Pervitin z odhalené varny se prodával v našem okrese

Policisté odkryli hned dvě varny pervitinu. Jednu v hlavním městě a druhou v rekreační chatě v nedalekých Lipencích. Droga se prodávala v našem okrese, v Praze a v Libereckém kraji.

Kriminalisté z toxi týmu z Prahy – západ se o tuto skupinu narkomanů zajímali od listopadu loňského roku. V první půlce února 2018 se pak pustili do zatýkání spolu s krajskou zásahovou jednotkou, krajskými kriminalisty a také kolegy z libereckého toxi týmu. Zásah totiž probíhal na několika místech najednou.

Strážci pořádku objevili dvě kompletní varny pervitinu a zadrželi pět osob. Čtyři na území našeho kraje a jednu v liberecké oblasti. Jedna varna se skrývala v prostorách bývalé ledárny v Praze, druhá v rekreační chatě v Lipencích v Praze 5. Obě fungovaly jako kompletní laboratoře k výrobě pervitinu a mnoha chemikálií. Jejich objem byl tak velký, že policisté přivolali na pomoc hasiče, aby vše bezpečně odvezli. Přijet musel také policejní pyrotechnik, protože na místě se nacházely i třaskavé chemikálie, které mohly ohrozit život.

Při domovní prohlídce kriminalisté objevili i dva kradené motocykly.

Všech pět zadržených pervitin také užívalo. Jednou z obviněných je i těhotná 38letá žena, která za drogovou činnost už byla trestaná. Stejně jako další ze zadržených, který drogy distribuoval už v 80. letech minulého století a postupně si odpykal deset let vězení.

Policisté odhadují, že organizovaná skupina mohla vyrobit až 40 kilogramů pervitinu. V případě odsouzení jejím členům hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let.

(red)