Tenisté Sportclubu vybojovali tři první místa

Foto: archiv sportcentra Řevnice

První lednovou neděli pokračovala již třetím turnajem zimní Řevnická tenisová liga. Na krytých kurtech v hale za Liďákem se ve čtyřech kategoriích o poháry utkalo celkem 39 dětí.

Mezi minitenisty pro děti od pěti let, které hrají přes malou síť, byl nejlepší Adam Hůlka ze Sokola Lety. Turnajem prošel naprosto suverénně bez ztráty setu. Mezi dvanáctkou babytenistů se nejvíce dařilo hráči pořádajícího Sportuclubu Řevnice Hugo Hovorkovi. V napínavém finálovém souboji si poradil se svým tréninkovým parťákem a kamarádem Petrem Bělohlávkem.

Dramatický souboj o první místo nabídla také žákovská B skupina. Duel domácího Matěje Tučka s letovským Tomášem Samkem rozhodoval za stavu 3:3 jediný míč, takzvaný „smrťák“. Štěstí se přiklonilo na stranu Matěje, jenž vyhrál i s vypůjčenou raketou. Oba finalisté si pro příští turnaj zajistili účast v A skupině, z níž naopak dva nejhorší hráči spadnou.

Členům pořádajícího Sportclubu udělala radost také Tereza Římalová. Ve čtrnácti letech nejstarší hráčka na turnaji ve finále hlavní žákovské kategorie porazila Karla Rychtaříka. Bronz vybojovala Natálie Langhammerová.

„I když jsme měli halu od dopoledne jen pro sebe, řada zápasů byla tak napínavých, že se turnaj protáhl až do večera. Jsme rádi, že roste zájem i o nejmladší kategorii mintenistů. Tu jsme předloni pokusně vypsali, ne pokaždé se ji povedlo obsadit, ale to je minulost,“ zhodnotil další díl letošní Řevnické tenisové ligy její hlavní organizátor Michal Mottl.

Další turnaj je na kurtech ve sportovní hale za řevnickým Liďákem na programu 4. února.

(ph)