Royal Republic je hlavní hvězdou Rockového Slunovratu!

Foto: Petra Stehlíková

Fanoušci (nejen) rockové hudby, zapište si do kalendáře. Třináctý ročník hudebního festivalu Rockový Slunovrat proběhne 31. května a 1. června v  prostorách Lesního divadla v Řevnicích.

Headlinerem je rocková formace Royal Republic, čtyřčlenná kapela ze švédského Malmö, která se dala dohromady v roce 2007 a z malých klubů se vypracovala na hlavní stage těch nejvýznamnějších evropských festivalů. Doposud vydala tři řadová alba a v těchto dnech natáčí desku čtvrtou, jejíž vydání je naplánováno na jaro 2019. Zastávka na Rockovém Slunovratu tedy proběhne právě v rámci tour k novému hudebnímu počinu. Royal Republic jsou proslulí energickými shows a sympatickým projevem, o čemž jsme se v Čechách mohli přesvědčit už několikrát.

Na třech pódiích vystoupí mnoho dalších zahraničních i tuzemských kapel a DJů. Mezi ty již zveřejněné patří Gaia Mesiah, Skyline, Horkýže Slíže, N.O.H.A, Itchy (DE), Auxili (ES), Vosí hnízdo, Sto zvířat, Slapdash nebo Glad for Today. Výčet vystupujících ale ještě nekončí.

Pokračuje i charitativní soutěž mladých kapel Rockový Slunovrat léčí, jejímž cílem je nejen podpořit možné naděje české hudební scény, ale zejména pomoci nemocným cystickou fibrózou. Veškerý výtěžek poputuje na konto Klubu nemocných cystickou fibrózou. V rámci této „nadace“ lze nově přispívat i na elektrický vozík pro handicapovaného Patrika Šimánka.

Aktuálně běží první vlna předprodeje celofestivalových vstupenek, které můžete pořídit za 490 Kč (plus poplatky) v síti Goout.cz. Více informací o akci najdete na webu Rockovyslunovrat.cz nebo na facebookových stránkách festivalu.

(red)