Středočeský radní poděkoval 130 mladým medailistům

Foto: KÚSK

Nejšikovnější děti, které letos uspěly na Hrách VIII. letní olympiády dětí a mládeže ČR, se v pondělí 16. října neformálně setkaly na krajského úřadu s radním pro oblast vzdělávání a sportu Janem Skopečkem.

V rámci letošního ročníku bylo oceněno 130 medailistů a 30 trenérů. Středočeský kraj se zúčastnil ve všech 22 vyhlášených sportech v počtu 330 účastníků (273 sportovců, 55 trenérů a 2 vedoucí výpravy). Celkově obsadili středočeští sportovci 3. místo v hodnocení krajů se ziskem 393 bodů a 80 olympijských medailí (ve složení 25 zlatých, 26 stříbrných a 29 bronzových).

Mezi nejúspěšnější sporty patří již tradičně plavání se 34 vybojovanými medailemi a atletika s 10 medailemi, dále cyklistika (7 medailí), karate (6 medailí), badminton (5 medailí), moderní gymnastika a stolní tenis (4 medaile), orientační běh a tenis (3 medaile), jachting a kolečkové bruslení (1 medaile). Z kolektivních sportů bylo velkým úspěchem a nečekaným překvapením 1. místo ve florbalovém turnaji kluků, kteří se ve finále utkali s favorizovanou Prahou.

„Byl jsem rád, že jsem dnes mohl všem úspěšným sportovcům osobně poděkovat a pogratulovat. Jsem na ně pyšný a jistě nejen já. Myslím si, že v dnešní době je vůbec úspěch dostat děti od počítačů a telefonů k tak smysluplné a zdravé činnosti, kterou sport jistě je. Pokud jsou navíc ještě úspěšní, je to krásný bonus, za který by měly být oceněni,“ řekl radní Jan Skopeček.

(red)