Stoupající voda přidělává starosti i práci ve všech obcích

Viadukt Lety Foto: Petra Stehlíková

DOLNÍ POBEROUNÍ – Po několikadenních deštích stoupla voda v řece Berounce i v přilehlých potocích v našem regionu. Na Berounce zatím platí 1. povodňový stupeň, obce i hasiči jsou v pohotovosti, neprůjezdná je objížďka v Řevnicích i silnice z Všenor na Jíloviště.

Od pátečního rána je uzavřený průjezd viaduktem na objížďce Řevnice – Lety kvůli rozvodnění potoku Kejná. Zdejší hlídkující hasiči doufají, že už příliš nestoupne Berounka, aby měl potok kam odtékat. V opačném případě by bylo nutné zavřít stavidla a vodu odčerpávat. Uzavřené jsou též lesní cesty kolem potoka Kejná.

Neprůjezdná je nyní také silnice z Všenor na Jíloviště, v úseku za odbočkou na Černolice. Podle informace OÚ Všenory došlo k poruše vozovky a utržení svahu při rekonstrukčních pracích. Oprava bude trvat přibližně dva dny.

Obce podél Berounky vyzvaly obyvatele, aby ukotvili nebo rovnou odvezli z břehu vše, co by mohlo odplavat, stejně tak požádali o přeparkování aut, stojících blízko toků.

Kulminace Berounky se předpokládá během noci z pátku na sobotu na 290 centimetrech, mohla by stoupnout ještě o 40 až 50 centimetrů. Podle předpovědi by neměla dosáhnout 2. stupně povodňové aktivity.

Aktuální povodňové zpravodajství (Beroun) můžete sledovat ZDE.