Staročeské máje – Tradice i trhy

Staročeské máje - Tradice i trhyUž podvanácté se bude v průběhu celého května konat poberounský folklorní festival Staročeské máje.
Letos ho bude hostit rekordních sedm obcí: Černošice-Mokropsy, Lety, Hlásná i Zadní Třebaň, Mníšek pod Brdy, Všeradice a Karlštejn.

Příznivci folkloru se mohou těšit na tři desítky souborů – k Berounce dorazí dudáci, cimbálovky i dechovky, zastoupen bude folklor moravský, slovenský i chodský, své reprezentanty tu kromě středních Čech a Prahy budou mít tak výrazné národopisné oblasti jako je Prácheňsko, Slovácko, Valašsko, jihočeská Blata či Horácko.

Ani letos nebudou chybět tradiční součásti akce – stylové jarmarky, pobožnosti, průvody, ceremoniály žádání o právo či taneční zábavy. Kromě nich ale na návštěvníky čeká několik novinek – jeden festivalový den bude například věnován vínu, další pivu, program premiérově zpestří také farmářské, respektive sedlácké trhy. Už podruhé z hor nad Dunajem dorazí dva soubory rumunských Čechů, které měly loni obrovský úspěch.

Staročeskyé máje v našem regionu v datech:
Černošice-Mokropsy, Masopustní náměstí, neděle 1. května 2011

Lety, náves, sobota 7. května 2011

Zadní Třebaň, náves, sobota 28. května 2011

převzato z Informačního listu Dobřichovic