Lovci pokladů ve hře zvané geocaching

Lovci pokladů ve hře zvané geocachingPro dobrodruhy, sportovce i turisty, pro malé, mladé i starší se může stát hra nazývaná geocaching zajímavou zábavou.

Při té hledají a možná i najdou poklad, projdou se v přírodě nebo objeví zajímavé zákoutí města.

Asi většina z nás někdy věřila, nebo dokonce dosud věří, že najde poklad. Romantická touha po dobrodružství, opředená tajemstvím z očekávání, vyhání nadšené hledače tam, kam by se bez této záliby těžko vydávali, aby se brodili bahnem nebo plavali jen tak na ostrůvek uprostřed rybníka.

Mudlové, tedy hantýrkou nazvaní ti nezasvěcenci, kteří o hledání novodobých pokladů nemají ani zdání, podobně jako v příbězích Harryho Pottera, vůbec netuší, že se to u nás keškami, tedy různými skutečnými pokládky, přímo hemží.

Jarní počasí už láká ven, a tak si třeba i vy, v případě, že jste kouzlu hledání pokladů a luštění jejich místa výskytu dosud nepropadli, aspoň jednou vyzkoušíte výpravu s cílem najít poklad.

Plánování takového rodinného výletu s vidinou nalezení pokladu je dokonce doporučeníhodné.
Když děti vědí, že jdou za pokladem, tak je nožičky nějak méně bolí, přestože urazí notný kus pěšky nebo na kole. Samozřejmě v závislosti na terénu, protože většina zajímavých kešek je právě v místech, kde je prostředí nejnáročnější: v kopci, na skále, v lese, daleko od oficiální cesty. Je jisté, že ujdete méně kilometrů, pokud se důkladně připravíte a pracujete s informacemi na internetu, s mapou a GPS ještě předtím, než vyrazíte. A jak se dozvíte uvnitř našeho časopisu, v některých případech uspějete i bez velké techniky.

Jestli jste tento sport ještě nezkusili a naše povídání o geocachingu bude pro vás zajímavé natolik, že si zahrajete na hledače pokladů, nebo dokonce po několikeré zkušenosti s keškami zatoužíte nějakou vlastními silami založit a připravit tak pro ostatní dobrodružný zážitek, pak budeme spokojeni. A napíšete-li svůj příběh o hledání pokladu, rádi ho při podobné příležitosti otiskneme.

Barbora Tesařová