Spolky Poberouní potěšily děti na Pohádkovém lesem

Foto: Bára Vaňásková

KARLÍK, LETY – Velká akce pro děti s názvem Pohádkový les potěšila 1. května mnoho dětí v Poberouní. A povedla se opravdu skvěle díky všem, kteří se podíleli na její organizaci.

„Velké poděkování patří místním spolkům, školkám, klubům i přátelům RC Leťánek, kteří svůj volný čas věnovali tvorbě pohádkových stanovišť a celý prvomájový sváteční den bavily stovky dětí. Ty nadšeně plnily úkoly a do svých map lepily Rumcajsem poztrácené dukáty, které mu osobně předaly v cíli, kde na ně čekal společně s Mankou a  Cipískem. Šmoulové Rebels O. K., Sněhurka a Maková panenka Jojo Gym, Čert a káča folklórního souboru Klíček, loupežníci SVČ Všenory, Lesní víly škol Jednoho stromu / LMŠ Na dvorečku, Červená karkulka spol. jazykové krabice hafFUN, Čertovské peklo letovských hasičů i mladí dobrovolníci se Čtyřlístkem a Třemi prasátky, ti všichni dokázali, že spolupráce v našem údolí funguje nádherně,” pochvaluje si spolupráci tým RC Leťánek.

Po pohádkové cestě mohly děti v cíli projít mnoha tvořivými dílnami, rozhýbat se s Hejblíky a dospěláci s kapelou Fox Friends Katky Jandové. Odměnou všem byly upřímné dětské úsměvy.

„Speciální poděkování patří obci Lety, která les pravidelně již několik let podporuje finančně a připravuje zázemí pro pohádkový jarmark na letovské návsi. Také obci Karlík, která připravuje zázemí startu a krásné první pohádkové stanoviště s Křemílkem a Vochomůrkou a v neposlední řadě Danovi Maturovi a jeho autobusové dopravě, kteří společně s letovskými hasiči a městskou policií zajistili bezpečný příjezd účastníků lesa ke startu,” dodali z Leťánku.