Spolek Pomoc od srdce buduje komunitní zahradu Mozaika

Budoucí výběh pro želvy Foto: z archivu Pomoc od srdce

ŘEVNICE – Dobročinný spolek Pomoc od Srdce z Řevnic se rozhodl vytvořit komunitní zahradu, která se stane místem setkávání, her a odpočinku pro všechny příchozí. Zahrada se nachází v Pražské ulici číslo 241 v Řevnicích a přiléhá k charitativnímu butiku Dobrý pocit. V dubnu se tu začalo s výstavbou výběhu pro želvy.

Tato zahrada vznikla díky nadšení a dobrovolné práci místních obyvatel, kteří se spojili, aby vytvořili něco prospěšného pro svou komunitu. Zahrada bude místem pro hry dětí, péči o zvířátka, workshopy, letní mini kino pro malé i velké, nabídne také prostor pro zahradničení a péči o květiny a relaxaci v příjemném prostředí. Projekt zahrady navrhla Kateřina Gregorová.

Komunitní zahrada je součástí většího projektu, do kterého patří i přilehlý charitativní butik Dobrý pocit, klubová kavárnička, terapeutovna, potravinová pomoc a klubík Klíček pro děti. Tato zařízení slouží k podpoře místní komunity a pomáhají je financovat různé charitativní projekty a příspěvky sousedů.

„Tato zahrada se tak pomalu, ale jistě stává krásným a užitečným prostorem pro obyvatele okolí, ale i symbolem solidarity, spolupráce a sousedství v tom nejhezčím smyslu. Každý, kdo se podílí na jejím vytváření a udržování, má pocit, že dělá něco prospěšného pro komunitu a pomáhá vytvářet lepší svět,“ říká o zahradě Josef Linhart s partnerkou Grétou ze spolku Pomoc od srdce.

Návrh zahrady: Kateřina Gregorová