Soutěž Moje magické místo je v plném proudu

Vítězný snímek z předchozích ročníků. Foto: archiv organizátora

Fotografická soutěž chce motivovat a ukázat široké veřejnosti magická místa a krásy české přírody. Je přitom jedno, z jakého koutu České republiky fotografie pochází.

Mělo by však jít o místo v jakémkoliv chráněném území v České republice, tj. např. v národním parku, chráněné krajinné oblasti, přírodní rezervaci nebo přírodní památce (přehled chráněných území ČR najdete zde). Cílem soutěže je představit veřejnosti i úplně neznámá místa a neokoukané pohledy z české přírody.

Úkolem soutěžících je najít buď ve svém okolí nebo při prázdninovém putování českou přírodou své magické místo, které se nachází v některé z oblastí se zvláštní územní ochranou, včetně Soustavy Natura 2000 – zvěčnit ho na fotografii, opatřit komentářem a vše zaslat na e-mail akce@mzp.cz s předmětem „MMM 2017“. Celá pravidla najdete zde.

Soutěž běží od 15. července a skončí 30. září. Každý ze tří autorů nejlepších snímků se může těšit na dvě noci ubytování v jednom z národních parků ČR pro dve osoby a tříhodinová komentovaná vycházka se strážcem NP.