Slavnost historických vozidel můžete navštívit pod zámkem

Foto: z archivu organizátora Veteran Car Club Dobřichovice

DOBŘICHOVICE – V neděli 19. května se v Dobřichovicích bude již pošesté konat oblíbená výstava historických vozidel Veteráni pod zámkem. Milovníci starých aut uvidí přehlídku od 10 hodin.

Již brzy se otevřou brány k nevšední události, která přiláká milovníky automobilů z celého regionu i ze zahraničí. Tento rok se totiž chystá výstava, na které nebude chybět až 400 historických vozidel. Návštěvníci se mohou těšit na unikátní přehlídku vozů, které reprezentují významné značky jako Aero, Tatra, Praga nebo Škoda. Tyto automobily představují klíčové milníky v historii českého automobilového průmyslu.

Kromě domácích značek se na výstavě objeví také nádherné kousky od světoznámých výrobců jako Jaguar, Mercedes-Benz, Porsche, Opel, Ford, Chevrolet nebo Cadillac. Všechny automobily ukazují evoluci automobilového designu a technologií skrze desetiletí.

Nejen osobní a sportovní vozy budou hvězdami výstavy. Velký důraz bude kladen i na užitková vozidla, která mají stejně zajímavou historii. Návštěvníci se mohou těšit na široké spektrum užitkových strojů, které byly nezbytné pro rozvoj zemědělství a těžkého průmyslu v minulém století.

Vystavená vozidla budou následně v rámci soutěže elegance hodnotit návštěvníci. Vítězná vozidla pak získají ocenění. Tradičně bude také vyhlášení cen ředitelství výstavy. Celý den bude na výstavě hrát živá kapela, aby atmosféra byla co nejvíce přátelská.

Kombinace malebného prostředí řeky Berounky a historických vozidel se setkává s úspěchem již od roku 2018, kdy Veteran Car Club Dobřichovice poprvé uspořádal dnes již kultovní výstavu.