Školinka NONA Lety: Děti to s námi prostě baví

Školinka Nona je dětská skupina, která sídlí v malebném zrekonstruovaném statku na letské návsi. A loni oslavila krásných deset let! Mají zde dvě třídy: Kočičky a Pejsky. Každá „pojme“ maximálně 12 dětí, proto je možný individuální přístup ke každému z nich.

Kromě každodenních činností, jako je cvičení či komunitní kruh, zde vedou děti ke vzdělávacím aktivitám a k sebeobsluze. Pravidelně s nimi vyrážejí cvičit do místní sokolovny či na lesní výpravy do přírody – co nejvíce času se tráví za každého počasí venku. Od jara do pozdního podzimu využívají vlastní zahradu, která je vzdálená asi pět minut chůzí od školky. Během léta tam tráví i celé dny, k radosti všech malých svěřenců. „Děti se snažíme vést také k pozitivnímu vztahu ke kultuře – pravidelně nás navštěvuje dětské divadlo a chodíme do knihovny. Jezdíme i na celodenní výlety a připravujeme zahradní slavnosti pro rodiče, kdy děti vystupují s krátkým představením,“ doplňují spoluzakladatelky Nony Michaela Kotěrová a Karolína Benešová.


Děti, které přijdou poprvé, si pomalu zvykají na nové prostředí a docházejí na kratší dobu. Vše záleží na individuální domluvě rodičů a učitelek. Když jsou děti dostatečně adaptované, zahajují běžnou docházku. Domů chodí buď po obědě ve 13 hodin, nebo zůstávají celý den a rodiče si je vyzvedávají mezi 15. a 17. hodinou.

Ráno se děvčata a chlapci scházejí od 7.30 do 8.45. „V ranním kruhu zpíváme, cvičíme dětskou jógu a povídáme si. Pak jdeme na svačinku a po ní děláme aktivity, které jsou spojeny s aktuálním tématem Školinky – malujeme, pečeme, tvoříme z různých materiálů, zpíváme a hrajeme na Orffovy hudební nástroje, tancujeme, hrajeme divadlo, procvičujeme grafomotoriku a tak dále. Každý den jdeme na vycházku nebo se děti na zahradě zdokonalují v pohybu a dovednostech formou různých her a aktivit. Při ,lesních výpravách‘ vyrážíme s batůžky už před svačinou, kterou si bereme do přírody, a trávíme s dětmi celé dopoledne venku,“ popisují zakladatelky Školinky.

Všichni se vracejí zpět na oběd, který dováží Třebaňská kuchyně. V případě zdravotních obtíží či diet se děti mohou stravovat i podle vlastního režimu. Poté odpočívají na lehátkách u čtené pohádky. Vstávají po 14. hodině a už se těší na připravenou svačinu. Odpoledne si hrají ve svých třídách nebo se přesunou na zahradu, kde si je vyzvedávají rodiče.

Děti říkají: V Noně jsme jako doma!

KONTAKT
Lety, Na Návsi 21
723 450 510
skolinkanona@gmail.com
www.skolinkanona.cz 

PROHLÍDKY A ZÁPIS
Den otevřených dveří: 30. 4., 17.00–18.30
Pokud termín nevyhovuje, je možné si vždy domluvit individuální návštěvu.
Zápis probíhá celoročně, dle volné kapacity.
Pro nový školní rok jsou na prvním místě přijímány děti, které již do Nony chodí, pak nováčci dle data podání přihlášky.

POČET DĚTÍ A PEDAGOGŮ
Dvě třídy – od 2 do 6 let.
V každé třídě je maximálně 12 dětí a 2 pečující osoby.

DĚTI SE SPECIÁLNÍMI POTŘEBAMI
Ano, vše se řeší individuálně s rodiči, vždy záleží na konkrétních potřebách dítěte a možnostech školky.

DOPRAVA
Objekt se nachází v samém centru obce Lety.
Autobusem na zastávku OC Lety (5 minut).

PROVOZNÍ DOBA
7.30–17.00

ŠKOLNÉ
2600–6500 Kč, záleží na věku dítěte a počtu dní docházky.

Léto s NONOU
Od 8. 7.–23. 8., 8.00–16.30

Tematicky zaměřené týdenní příměstské pobyty nejen pro děti, které chodí do školy. Zábavný celodenní programem pro děti od 3 do 6 let. Cena je od 3200 Kč za týden nebo 6800 Kč za měsíc. V ceně není zahrnuta strava. Více info a rezervace na našem webu.