Školáci opět šijí panenky pro záchranu dětí

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Středočeský kraj spolu s Českým výborem UNICEF vyhlásil čtvrtý ročník soutěže Miss panenka – junior. Určena je žákům a studentům škol, kteří mohou vyrábět látkové panenky.  

Ty se poté budou nabízet k symbolické adopci za 600 korun v rámci projektu „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“ na e-shopu UNICEF ČR. Cena jedné panenky odpovídá nákladům na očkování pro jedno dítě v nejchudších zemích světa.

Soutěž Miss panenka – junior je určena pro základní školy, střední školy a instituce péče o děti ve Středočeském kraji. Termín pro zasílání panenek do soutěže je do 30. listopadu 2020. Během prosince budou fotografie panenek zveřejněny na facebooku, kde bude o nejkrásnějších hlasovat veřejnost.

Všechny vyrobené panenky budou poté nabízeny k symbolické adopci za 600 Kč v rámci projektu „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“ na e-shopu UNICEF ČR. Cena jedné panenky odpovídá nákladům na očkování pro jedno dítě v nejchudších zemích světa.

Stejně jako v minulých ročnících soutěže opět platí, že pro každou panenku její tvůrce vyplní „rodný list“, v němž uvede stručný popis a svůj kontakt. Rodina či jednotlivec, který panenku adoptuje, obdrží spolu s panenkou pohlednici UNICEF, kterou zašle tvůrci panenky se zprávou, že jeho panenka našla svoji rodinu a společně tak zachránili dětský život.