Škola nanečisto proběhla ve Všenorech

Škola nanečisto proběhla ve VšenorechVšichni předškoláčci ze Všenor a z  okolních obcí si mohli vyzkoušet, jaké to asi v té opravdové škole bude.

11. ledna 2011 se jich sešla plná třída. Sjeli se z celého okolí. Rodiče a mladší sourozenci obsadili židličky kolem lavic a už se „učilo“. Všechny čtyři všenorské paní učitelky 1. stupně se u dětí prostřídaly. A tak děti měly ve zkrácené formě, během jedné hodiny, čtyři školní přeměty.

Jako první si vyzkoušely český jazyk, kde „četly“ podle obrázků, hledaly písmenka a na pracovní list dostaly nalepenou kytičku za to, jak moc se snažily. Jen zjistily, že čestina už skončila, byla tu prvouka a s ní hádanky a povídání o zvířecích rodinách. V rodině, ale už opravdové, zůstaly i při matematice. Sestřička a bráška šli totiž na nákup.

Nevěřili jsme svým očím, že takoví malí „špunti“, kteří ještě nechodí do školy, si někteří již hravě poradili s čísly do deseti. Unavení psaním, hádáním a nakupováním si na závěr děti zazpívaly s kytarou a rozpovídaly se o tom, co se jim líbilo nejvíc. Domů si odnesly dračí tužku z pohádkové 1. třídy, pracovní listy a obrázky, které si před odchodem domů vybraly.

Teď už se jim na zápis do kterékoliv školy půjde vesele. Vědí přeci, jak to v té opravdové škole vypadá!
Školu nanečisto ve Všenorech zopakujeme ještě v jarních měsících! Informace budou vyvěšeny nawww.skolavsenory.cz

R. Bartoníčková