Skaleckou pouť ozdobí vernisáž v kostelíku

V kostelíku sv. Maří Magdalény bude v rámci kulturního programu Skalecké pouti 2014 zahájena výstava obrazů Evy Hernández, známé pod uměleckým jménem EVA OVA.

Malířka je původní profesí pedagožka, výtvarné umění studovala v soukromém ateliéru akademického malíře a profesora na akademii umění v Havaně Francisca Paneca Cany.

Její první výstava se uskutečnila v Havaně v roce 1985.  V r. 1989 se vrátila zpátky do Prahy, kde od té doby, kromě učení na dvou pražských gymnáziích, věnuje svůj čas stále tvorbě – jak výtvarné, tak literární.

Eva Ova vedla jako umělecká ředitelka dvanáct let pražskou galerii Alma Pater, kde uspořádala na desítky výstav domácím i zahraničním umělcům. Sama vystavovala v řadě  kolektivních expozic v naší republice i v zahraničí a uskutečnila i mnoho samostatných výstav – k těm významnějším tuzemským patří určitě výstava v Arcibiskupském zámku v Kroměříži, několik expozic v pražských galeriích či v interiérech pražských hotelů, ze zahraničních např.  prezentace v pařížské galerii Vire Vent na Montmartru.

Na vernisáž jste zváni v sobotu 19. července 2014 ve 12.15 – vernisáž je součástí kulturního programu Skalecké pouti 2014.  

(red)

Expozice potrvá do neděle 31. srpna 2014.