Ševčík Quartet zahraje v černošické ZUŠ

Ilustrační foto: ICP

ČERNOŠICE – Milovníci komorní hudby mají v úterý 1. března jedinečnou příležitost vyslechnout vrcholná díla vážné hudby. Koncert souboru Ševčík Quartet se koná od 19 hodin v ZUŠ Černošice.

Vynikající mladý soubor Ševčík Quartet vede řevnická houslistka Pavla Tesařová, která krátce bydlela i v Černošicích. Během koncertu zazní kvartetní literatura L. van Beethovena (č. 4 c moll op. 18 – vášnivý i hravý), B. Martinů (č. 3 s výraznými jazzovými rytmy a akordy) a B. Smetany (č. 1 e moll Z mého života – skladatelovo osobní vyznání).

Ševčík Quartet vznikl v červnu roku 2020 v Praze. Členové souboru momentálně studují absolventský ročník Pražské konzervatoře, spolu hrají pod vedením Radka Křižanovského (Apollon Quartet). Od svého vzniku hraje kvarteto v tomto složení: první housle – Pavla Tesařová, druhé housle – Michael Foršt, viola – Matouš Hasoň a violoncello – Martin Houdek.

Ševčík Quartet, který rovněž vystupuje na českých i zahraničních hudebních festivalech, se rozvíjí pod dohledem hráčů z nejlepších českých komorních souborů, mezi nimi jsou kromě Radka Křižanovského také Pavel Verner (Apollon Quartet), Tomáš Strašil (Bergerettes Trio), Štěpán Ježek (Bennewitz Quartet), Petr Holmann (Zemlinsky Quartet), Petr Verner (Dvořák Piano Quartet) a další. Ševčík Quartet se věnuje hlavně klasické hudbě napříč všemi obdobími, avšak do budoucna se nebrání ani jazzu. Ukázky hry je možné vyslechnout na https://www.sevcikquartet.cz, zážitku z přímého poslechu tohoto mladého, temperamentního a virtuosního souboru se však žádná nahrávka ani přenos nevyrovná.