Sbírky pro „své“ ukrajinské uprchlíky pořádají Řevnice i Dobřichovice

ŘEVNICE, DOBŘICHOVICE – Obrovská vlna pomoci se zvedla během pár dnů po invazi Ruska na Ukrajinu. Obce v dolním Poberouní přijímají podle možností uprchlíky z válečné zóny, převážně maminky s dětmi.

Do dobřichovické haly BIOS už dorazili první hosté z Ukrajiny. Díky materiální sbírce se sešlo vše potřebné pro jejich první dny v Česku. Město Dobřichovice zřídilo transparentní účet 50032-388029319/0800, z něhož bude financována přímá pomoc všem Ukrajincům v Dobřichovicích, nejen v hale BIOS, ale i v rodinách.

Pokud můžete nabídnout ubytování, registrace je možná na podatelně MěÚ Dobřichovice, pokud potřebujete ubytovat své příbuzné, známé nebo potřebné, zašlete SMS na telefonní čísla 777 252 026 (Sokol Dobřichovice) nebo 608 473 002 (velitel hasičů). V případě, že byste chtěli darovat materiální věci, informujte se, co je aktuálně potřeba, na FB skupině Dobřichovická pomoc pro Ukrajinu jsou veškeré informace, sbírka se koná v Ruské ulici 836.

Improvizované ubytování v hale BIOS Foto: Petra Stehlíková

Materiální sbírku pro Ukrajinu pořádá také město Řevnice spolu se zdejší ZUŠ. Sbírka se shromažďuje v Dřeváku u nádraží denně od 16 do 19 hodin. Řevnice aktuálně potřebují zajistit vybavení pěti bytů pro ukrajinské uprchlíky, neboť se rozhodlo uvolnit tyto byty z bytového fondu pro tento účel. Jedná se o jeden podkrovní jednopokojový byt, tři dvoupokojové byty a jeden jednopokojový. Byty jsou vybavené pouze kuchyňskými linkami a bude nutné je zařídit, mimo jiné i vybavením pro maminky s dětmi. Seznam potřebných věcí je na webu www.revnicepomocukrajine.cz.

Sbírka v Řevnicích Foto: archiv města