Sbírku podpoří Koncert pro nový zvon

Foto: Marie Reslová

ŘEVNICE – Benefiční Koncert pro nový zvon se bude konat 28. dubna v 18 hodin v kostele sv. Mauricia v Řevnicích. Tímto koncertem sbírku podpoří tři pěvecké sbory a dechové kvinteto Foo Quintet.

Řevnický chrámový sbor Lorem Ipsum pod vedením flétnisty Dušana Navaříka a varhanice Ivanky Kylarové provede například skladby Johanna Sebastiana Bacha a Bedřicha Smetany. Třebasbor ze Zadní Třebaně vystoupí pod vedením svého zakladatele a uměleckého vedoucího fagotisty Václava Fürbacha. Repertoár sboru zahrnuje písně renesanční, duchovní, lidové i populární a pochlubit se může i vlastní tvorbou. A samozřejmě nebude chybět ani známý řevnický sbor Canto Carso se sbormistrem Romanem Michálkem.

Foo Quintet složený z učitelů ZUŠ Řevnice vznikl v roce 2021 v době, kdy odeznívala druhá covidová vlna. Kvůli nulovým možnostem živě koncertovat před publikem natočila řevnická hudebka cyklus youtubových videí Učitelé hrají pro vás, kde tento soubor debutoval. Zaměřuje se na hudbu dvacátého století a soudobé autory. Na koncertě zazní skladba Serenade maďarského hudebního skladatele Ference Farkase. Obsazení: Dušan Navařík (příčná flétna), Kristina Němečková (hoboj), Veronika Coganová (klarinet), Adéla Turek (lesní roh) a Václav Fürbach (fagot).

Kdo se chystáte přijít, vezměte s sebou jakýkoliv zvonek, který máte doma. Společným zvoněním si zkrátíme čekání na nový zvon Panny Marie Nanebevzaté a Svaté Anežky!

Vstupné na koncert je dobrovolné a bude vloženo na transparentní účet spolku u Fio banky. Každý z návštěvníků koncertu, který vstupným v jakékoliv výši přispěje do sbírky, obdrží certifikát dárce. Za příspěvek vyšší než 500 Kč nebo vyšší než 1000 Kč také menší či větší textilní zvonek. Pro tuto příležitost věnovala zvonky autorka špičkových patchworkových prací Monika Tilschová.