S alkoholovým dechem vjel do náruče policistů

DOBŘICHOVICE – Notně opilý řidič usedl za volant svého renaultu a vydal se brázdit ulice Dobřichovic. Jeho cesta naštěstí netrvala dlouho, v Tyršově ulici ho zastavili policisté.

Jedenačtyřicetiletý muž se podrobil dechové zkoušce ke zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, přičemž přístroj naměřil pozitivní výsledek s hodnotou vyšší než 1,60 promile. “V současné době je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což může být potrestán v případě odsouzení až jedním rok za mřížemi,” upozornila policejní mluvčí Michaela Richterová

Policisté opakovaně upozorňují řidiče, že alkohol a jiné návykové látky za volant nepatří. “Jízda pod vlivem návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná, a to jak pro samotné řidiče, tak pro ostatní účastníky silničního provozu. “Alkohol dodává sebedůvěru a současně zpomaluje naše smyslové a pohybové reakce. To je za volantem doslova vražedná kombinace. Opilému řidiči totiž trvá mnohem déle, než zareaguje na to, co se děje před ním, nebo kolem něj, má problémy s vyhýbáním se vozům u krajnice, pletou se mu pedály nebo je nohou míjí,” dodala mluvčí.

Ilustrační foto: PČR