Rybářské závody v Třebani

Rybářské závody v TřebaniMístní organizace Českého rybářského svazu Řevnice pořádala na Ostrově v Zadní Třebani dětské rybářské závody.

 

Byl to již 6. memorial závodů věnovaný zadnotřebaňskému občanu a rybáři Jiřímu Kebrdlemu. Na břehu u řeky Berounky se u rybářské chaty sešlo 17 dětí.

První místo si vylovil jedenáctiletý Jaroslav Blažek z Dobřichovic s celkovou váhou úlovku 1,34 kg. Čtrnáctiletý Jan Hrdlička z Řevnic skončil na 2. místě (0,52 kg) a s 30 centimetrovým cejnem vyhrál v kategorii „největší úlovek“. Honza měl z cejna upřímnou radost a vrátil jej zpět vodě. S

úlovkem jen o maličko lehčím (0,50 kg) se na 3. místě umístila sedmiletá třebaňanka Zuzanka Partajová, její devítiletý bratr Tomáš obsadil hned další příčku. Téměř pravidelní účastníci závodů Tomáš Záhorský z Prahy (7. místo), Lukáš Láznička ze Zadní Třebaně (8. místo), Terezka Hájková z Bělče (9. místo) a Patricia Manichová z Prahy (9. místo) též nezůstali bez úlovku. Nejmladším účastníkem závodů byl teprve tříletý Daniel Záhora z Karlštejna.

Prvních deset účastníků závodů obdrželo hodnotné rybářské ceny, ostatní obdrželi drobné dárky. Za trpělivé sledování splávků a šetrné zacházení s rybkami si to zasloužili. Rybářské ceny zajistila MO Řevnice a kamarádi rybáři Krejčí a Jelínek. Limo a buřty pro děti jako každoročně poskytli Martin Kodet a pan Holý. Děkujeme všem, kteří při závodech pomáhali. Závody se nám vydařily, panovala pohodová nálada a jako každoročně jsme je zakončili opékáním buřtů.

(převzato z řevnického Ruchu)