Mezi Srbskem a Karlštejnem se srazil řidič se zvěří

Foto: archiv
Foto: archiv

Ve středu 25. ledna večer jel řidič v audi od Srbska na Karlštejn, když mu do cesty z příkopu napravo náhle vběhl srnec či srna. Auto narazilo pravou částí do zvířete, které odběhlo zpět do lesa.

Řidič se nezranil. Podstoupil dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která byla negativní. Škoda na vozu je 40 tisíc korun.

Policisté upozorňují všechny řidiče, aby v místech lesního porostu a polí, za snížené viditelnosti, v nočních a brzkých ranních hodinách byli zvláště obezřetní a jeli tak, aby v případě výskytu lesní zvěře dokázali včas zareagovat.

Pokud dojde ke střetu, odborníci doporučují neměnit směr jízdy, protože tímto manévrem může dojít k daleko vážnější havárii, například k nárazu do stromu. Je také lepší vypnout dálková světla, která zvěř oslňují. Po srážce se zvěří je každý řidič povinen přivolat na místo policisty.

Pozor také na zvěř, kterou byste si chtěli nechat. Pokud tak učiníte, dopustíte se trestného činu zatajení věci, za který vám hrozí v případě odsouzení až roční vězení.

Lesní zvěř nepatří majiteli lesa ani komukoli jinému. Náhradu škody od myslivců čekat nemůžete. V okamžiku, kdy svým vozem zvěř srazíte, se zvěř stává majetkem mysliveckého sdružení, které má v místě dopravní nehody svůj revír. V případě, že máte havarijní pojištění, škoda se likviduje pojišťovnou standardně jako u jakékoli jiné nehody. Pokud takto pojištěni nejste, škodu musíte uhradit ze svého.

(red)