Řevničtí hasiči zachránili během chvíle ovci a psa

Vlevo je zamotaná ovce, vpravo vysvobozený pejsek se svým zachráncem. Foto: HZS Středočeského kraj

V úterý 25. července vyjeli profesionální hasiči ze stanice Řevnice ke dvěma netradičním zásahům, při kterých vyprostili uvězněná zvířata. Šlo u uvězněnou ovci a zaháknutého psa.

První událost se stala ve čtvrt na čtyři odpoledne, kdy záchranáři dostali informaci o zamotané ovci do pletiva ve Svinařích. Na místě je uvítala žena, která telefonovala a zvíře jim ukázala. Ovce se zapletla do plastového plotu, který původně tvořil část ohradníku. Hasici ji odchytili, zabalili do deky, aby se ovce nezranila a pomalu ji z pletiva vymotali. Osvobozené zvíře pak pustili ke stádu.

O půl hodiny později volal na dispečink muž, který nahlásil zaseknutého psa v domě v Mníšku pod Brdy. Řevničtí hasiči byli na místě za 13 minut a zjistili, že v bytě nikdo není. Jen v pootevřené ventilaci okna se za nohu zahákl menší pes. Požárníci proto nastavili žebřík, po kterém vystoupal člen lezeckého družstva a zraněného pejska vysvobodil. Další lezec pak zvířeti ošetřil drobné oděrky. Přivolanému majiteli pak zasahující tým doporučil, aby se svým čtyřnohým miláčkem navštívil veterináře.

(red)