Řevnické Notičky zazpívají Seifertovy básně

Foto: archiv Notiček
Foto: archiv Notiček

Řevnická dětská lidová muzika Notičky zahraje 4. prosince v 18 hodin v pražském kostele sv. Šimona a Judy. Pro letošní rok si připravila pásmo zhudebněných básní Jaroslava Seiferta.

„Na koncertě vystoupí všechny děti ve věku od čtyř do šestnácti let. U Šimona a Judy zahrajeme po roční odmlce a představíme se tentokrát sami,“ říká vedoucí Notiček Lenka Kolářová, jejíž soubor si v minulosti do odsvěceného kostela pozval například cimbálové muziky Hradišťan a Harafica či gospelový sbor Gospel Limited.

Notičky s primáškou Magdou Routovou původně zamýšlely pouhou recitaci Seifertových básní mezi stávajícími koledami, ale když nápad představily dvornímu „úpravci“ Josefu Fialovi, vzaly plány zasvé. „Pepa to nenechal jen tak a dostal obrovskou chuť tyto nádherné básně zhudebnit,“ říká Lenka Kolářová. Posluchači se tak mohou těšit na světovou premiéru sedmi zhudebněných básní doprovázených tancem a přímým dějem.

„Ve druhé části koncertu zahrají děti staronové koledy, které se vždycky těšily obrovskému zájmu,“ láká diváky Lenka Kolářová. Zazní koledy ze všech tří vánočních cédéček souboru, který letos oslavil plnoletost. Všichni členové Notiček jsou tedy po letošní generační obměně mladší než soubor sám – nejstarší člence bude na Nový rok teprve 17 let.

(jf)